Büyük Bina Dış Cephe Cam Temizliği

dış cephe cam temizlik şirketi izmir
dış cephe cam temizlik şirketi izmir

Büyük binaların dış cephe temizliğinin kapsamına ofislerin, iş yerlerinin, apartmanların ve bütün büyük binaların dış cephe ve cam temizliği girmektedir. Dış cephenin temizlenmesi çok zor bir iş olduğundan en iyi sonucun alınabilmesi için doğru ekipmanlar kullanılmalı ve bu konuda uzmanlaşmış personel tarafından dış cephe temizliği yapılmalıdır. Bu nedenle dış cephe temizliği için anlaşılan temizlik firmasının temizlik malzemelerinin ve temizlik ekipmanlarının TSE garantili birinci sınıf kalitede olmasına, personelinin uzman olmasına ve memnuniyet garantili çalışmasına dikkat edilmelidir. Dış cephe temizliğinde ekonomik olsun diye markasız ve ucuz kimyasallar kullanılmasına razı olursanız, bu kimyasalların dış cepheye vereceği kalıcı zararlara da razı olmuş olursunuz.

Dış cephe temizliği ile ilgili yaptığımız bu önemli ön bilgilendirmeden sonra büyük bina dış cephe cam temizliği işleminin nasıl yapıldığını birlikte inceleyelim.

Dış cephenin tamamen camdan olması binaya daha hoş bir görünüm kazandırmaktadır. Özellikle de büyük binaların dış cephesinin camdan olması binaya ayrı bir devasa ve heybetli bir görünüm kazandırır. Bu nedenle de son senelerde dış cephesi camdan olan binalara çok sık rastlamaktayız. Ancak dış cephesi cam olan binaların devasa ve heybetli görünümünün süreklilik arz edebilmesi için temizliğinin çok dikkatli ve kusursuz yapılması şarttır. Bu yüzden dış cephesi cam olan binaların temizliği hususunda çok titiz olmak gerekiyor. Ama sadece bina sahibinin titiz olması yeterli değildir. Çünkü o camların temizliğini üstlenen temizlik firmasının da en az bina sahibi kadar titiz olması ve işini dikkatli yapması gerekiyor. Kullanılan malzemelerin kalitesi ve temizlik ekibinin profesyonelliği sayesinde cam dış cepheler ilk günkü ihtişamlı görünümünü koruyabilir.

Cam Dış Cephelerin Temizliği Ne Kadar Zaman Alır?

Binanın dış cephesinin komple camdan oluşması binayı çok çekici gösterse de dış cephe camlarının temizliğinin düzenli aralıklarla ve titizlikle yapılması olmazsa olmazdır. Ancak binaların dış cephe camlarının temizlenmesi hem çok zor, hem de vakit alan bir iştir. Bundan dolayı binanın dış cephe camlarının çok sık aralıklarla temizlenmesine gerek yoktur. Dış cephe camlarının temizlik vakti geldiği zaman ihmal edilmediği takdirde ve camların temizlenmesi titizlikle yapılırsa yılda iki defa temizlenmesi yeterlidir. Binaların dış cephe camlarının temizliği alanında kurumsallaşmış ve tecrübe sahibi firmalar tarafından titizlikle yapılırsa dış cephe camlarınız binanıza her ihtişam katacaktır.

Cam Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?

Binaların dış cephe camlarının temizlenmesi için büyük aletlere gerek vardır. Bunun yanı sıra sapı uzun olan sileceklere ve sapı uzun olan vileda tarzındaki cam bezlerine ihtiyaç duyulur. Tüm bu temizlik malzemeleriyle birlikte camları sime suyu da hazırlanmalıdır. Dış cephe camlarının deterjanlı suyla silinmesinin ardından uzun saplı silecekle üstten aşağı doğru durulama işlemi yapılır. Yıkama ve durulama işleminin tamamlanmasıyla camlar tertemiz olur. Ancak camlar temizlendikten sonra herhangi bir iz kalmaması için temizlik ekibinin işini profesyonelce yapması gerekir.

Günümüzde dış cephe cam sistemi yüksek binalara da yapılmaktadır. Ancak yüksek binalarda dış cephe camlarının temizliğini içeriden yapmak mümkün değildir. Çünkü bu yöntem çok zor olmakla birlikte camları temizleyen içinde büyük tehlike arz edecektir. Bu nedenle yüksek binadaki cam dış cephelerin temizlenmesi için en sağlıklı yöntem vinç yardımıyla temizliğin yapılmasıdır. Ancak vinç yardımıyla temizlik yapacak personelin tecrübeli ve işinin uzmanı olması şarttır. Bu cam temizliği yapan personelin sağlığı açısından gerekli tedbirleri almasına yardımcı olduğu gibi bu sayede cam temizliğinden istenilen sonuçta alınır.

Cam Dış Cephelerin Temizliği Hangi Günlerde Yapılır?

Dış cephesi cam olan yüksek binalardaki dış cephe camlarının temizliği çok sık yapılmadığı için temizlik süreci ve temizliğin yapıldığı gün önemlidir. Bu temizliğin istenilen şekilde olması içinde önemlidir. Öncelikle temizliğin yapıldığı gün havanın yağışlı olmamasına çok dikkat etmek gerekiyor. Yağışlı günlerde silinen camların kurutma işlemi çok zor olacağından temizlikten istenen verim alınamayabilir. Güneşli havalarda ise camların silinmesi halinde camlarda lekeler oluşur. Havanın kapalı olduğu günler dış cephe cam temizliği için en uygun günlerdir.

Dış Cephe Cam Temizliğinde Profesyonellik Neden Önemli?

Yüksek binaların camdan oluşan dış cephelerinin temizliğinin profesyonel bir personel tarafından yapılması çok önemlidir. Çünkü dış cephe cam temizliği profesyonel olmayan bir personele yaptırılırsa temizlikten istenilen verim alınamayabilir. Binaların dış cephesi binanın görünen kısmını oluşturur. Bu nedenle de dış cephenin insana cazip gelmesi önemlidir. Binaların dış cephe camlarının kirli ve bakımsız olması insanlarda yanlış izlenimler oluşturabilir. Bu yüzden de işini profesyonelce yapan temizlik firmalarına dış cephe camlarının temizletilmesi son derece önemlidir. Aksi takdirde temizlikten istenen verim alınamayacağı için harcanan emekte boşa gider.

Cam Dış Cephe Temizlik Fiyatları

Normal binaların cam temizliği ile kıyaslandığı zaman dış cephe cam temizliği çok zor bir iştir. Bu nedenle uzun ve geniş olan dış cephe camlarının fiyatının farklı olması çok normaldir. Cam dış cephe temizliğinde fiyatı belirleyen bir başka unsur ise her binanın dış cephesi ve boyutu aynı olmadığından binanın yüksekliği ve şeklidir. Sağlıklı ve gerçekçi bir fiyat belirlenebilmesi için bütün bunların göz önünde bulundurulması gerekir.