İzmir Ofis Temizliği

izmir ofis temizlik şirketi
izmir ofis temizlik şirketi

İzmir Ofis Temizlik Şirketi

Ülkemizin en büyük şehirlerinden biri olan İzmir’de binlerce ofis bulunmaktadır. Farklı iş kollarındaki bu ofisleri birbirinden ayıran birçok etken olabilir. Ancak gün içerisinde bu ofislerden herhangi birine işiniz düştüğünde ya çok iyi duygularla ayrılırsınız ya da biran önce o ofisten ayrılmak istersiniz. Ofisteki çalışanların işine olan hakimiyeti ya da başka sebepler müşteriyi bu duygulara sevk edebilir. Ancak gelen müşteri için bir ofise adımını atar atmaz, o ofise olan güvenini daha ilk baştan artıran en önemli sebep; ofisin temizliği, tertip ve düzenidir. Ofisinize gelen müşterinin ilk intibasının olumlu olması ofisinizin temizliğine bağlıdır. Temiz, düzenli bir ofis, gelen müşterinin sizin hakkınızda olumlu duygular içinde olmasının ilk koşuludur.

İşte biz Uçanlar Temizlik Şirketi olarak yılların tecrübesi ve birikimiyle izmir ofis temizliği hizmetini profesyonel kadromuzla ofislerinizin temizliği, tertip ve düzenine talibiz.

izmir ofis temizliği
izmir ofis temizliği

Neden İzmir Uçanlar Temizlik Şirketi?” diye soracak olursanız bunu şu şekilde cevaplayabiliriz;

Uçanlar Temizlik Şirketi İzmir’in en köklü ve en profesyonel temizlik şirketidir. Sektörde güven, profesyonellik, müşteri memnuniyeti, kalite deyince; İzmir Uçanlar Temizlik Şirketi akla gelmektedir.

Ofis çalışanlarının günün büyük bir kısmını geçirdikleri ofislerin temiz ve düzenli olması çalışanların motivasyonunu da etkilemektedir. Sağlıksız bir ortamda yapılan çalışmalar hem ruh hem de beden sağlığımızı olumsuz etkiler, motivasyonumuzu düşürür. Ofislerde sağlıklı bir ortamın oluşabilmesi için genel temizliğin yapılması, hijyen koşullarının sağlanması gerekir.

Ofis Temizliğinde Yapılan En Önemli Yanlışlar

 1. Ofisin temizliğinin çalışanlara yaptırılması.
 2. Çalışanların yaptığı ofis temizliğinin çalışanlar üzerinde olumsuz sonuçlarının olması.
 3. Profesyonel ellerce yapılmayan temizlik neticesinde istenilen verimin elde edilememesi.
 4. Özellikle elektronik cihazların temizliğinde yapılan özensizlikler ve dikkatsizlikler.
 5. Masa üstlerindeki evrak ve eşyaların yerlerinin değiştirilmesi.
 6. Sırf biraz daha ekonomik diye profesyonel olmayan firmalarla çalışılması.
 7. Haliyle temiz ve düzenli olmayan ofis ortamının iş verimini de düşürmesi.

Peki izmir temizlik şirketleri içerisinde önemli bir pozisyona sahip olan Uçanlar Temizlik Hizmetleri olarak biz neler yapıyoruz? Uçanlar Temizlik Hizmetleri olarak ofis temizliği hizmetinin gerçek bir temizliğin her ayrıntıya dikkat ederek yapılması gerektiğine inanıyoruz. İzmir Uçanlar Temizlik Şirketi olarak ofis temizliğinde şunları yapıyoruz:

 1. Ofisteki masa, sandalye, kapı ve dolapların tozlarını alıyoruz.
 2. Havalandırma ve klima filtreleri temizliyoruz.
 3. Elektronik eşyaların tozunu alırken kapalı olmalarına dikkat ediyoruz.
 4. Parke ve ya beton zemini öncelikle süpürüyor, ardından paspaslıyoruz.
 5. Eğer yerler halı veya halıfleks ise vakumlu temizleyicilerle süpürüyoruz.
 6. Ofisinizdeki bütün pencerelerinizi titizlikle temizliyoruz.
 7. Ortak kullanım alanı olan mutfak, tuvalet, lavabo gibi yerlerin temizliğini titizlikle yapıyoruz.
 8. Ofisteki malzemelerinize göre temizlik ürünü kullanıyoruz. Kullandığımız malzemelerin doğal ve alerjik olmamasına dikkat ediyoruz.
ofis temizliği şirketleri izmir
ofis temizliği şirketleri izmir

Uçanlar Temizlik Hizmetleri olarak yılların tecrübesiyle;

İzmir’de Ofis Temizliği

denince biz akla geliyoruz. İzmir Uçanlar Temizlik Şirketi olarak güler yüzlü personelimiz, son teknoloji aparatlarımız ve ekipmanlarımız ile ofis temizliği sektöründe sizlerin hizmetinizdeyiz. Kullandığımız malzemeler hem çevre dostu hem de %100 garantilidir.

Dilerseniz ofis temizliğini sizlerin belirlediği gün ve saatte yapıyoruz. Çalışma saatlerinde çalışanların dikkatini dağıtmamak, iş ortamını bozmamak için sizlerin belirlediği gün ve saatte hizmetinizdeyiz.

Uçanlar İzmir Temizlik Şirketi olarak şunun garantisini veriyoruz. Öncelikle kesinlikle memnun kalacaksınız. Çünkü İzmir’in en köklü temizlik şirketi olarak bizlerin birinci önceliği müşteri memnuniyeti. İnanıyor ve biliyoruz ki; temiz bir ofis sağlıklı bir çalışma ortamı demek, temiz bir ofis mutlu insanlar demek, mutlu insanların olduğu bir ofiste iş veriminin de artması demek. Temiz bir ofisin olduğu yerde çalışanların da müşterilerinin de kendini iyi hissedeceği bir ortam olması demek. Başarının artması demek.

İzmir Ofis Temizlik Şirketi

Temizlik hizmetlerinin profesyonel ekiplerce yapılması üretimi de pozitif yönde etkilemektedir. İzmir’de ofis temizliği hizmeti veren şirketler arasında bulunan firmamız 2004 yılından beri sektör içerisindedir. Ofis temizliği hizmetlerinde gerek günü birlik belli periyotlarla mobil ekiplerimizle, gerekse meslek içi eğitim almış sözleşmeli daimi personellerimizle hizmet vermekteyiz.

Şirketimizce Sgk’lı olan personellerimizin tüm resmi sorumlulukları firmamıza aittir. Ayrıca aldığınız hizmet karşılığı fatura kesilerek bu bedel firmanıza gider olarak vergilerden düşülebilmektedir.

Ofis Temizlik Şirketleri İzmir

İnsanlar, evlerinden daha fazla çalıştıkları ofislerde vakit geçirmektedir. Bu nedenle çalışılan ofisin hijyenik ve ferah olması sağlığı korumanın yanı sıra çalışma yaşamında verimi de artıracaktır. Düzenli aralıklarla ofis temizliğinin yapılması çalışma ortamının atmosferini pozitif etkileyecek ve sizlere çalışılabilir bir ortam hazırlayacaktır. Ofislerin düzenli temizliği kendi olanaklarınızla yapılabilse de işin yanı sıra birde ofis temizliğiyle uğraşmak hem vakit alacağından, hem de sizi bayağı bir zorlayacağından ofis temizliği firmalarından yardım almanız akla daha yatkındır. Günümüzde ofis sayısının her geçen gün artması ise ofis temizliği yapan firmalara gereksinimi artırmıştır. Ancak ofisinizi temizleteceğiniz firmanın sektöründe kurumsallaşmış ve uzmanlaşmış olmasına ve çalışma prensipleriyle alanında profesyonel olmasına çok dikkat etmelisiniz.

Temiz bir ofis, ofiste görev yapan personelin motivasyonunu yükselteceği gibi iş verimini de artıracaktır. Ofislerde görev yapan personeller, günün önemli bir kısmını bu kapalı alanda geçirmektedirler. Bu nedenle ofis temizliği gereği gibi yapılmadığında hastalıklara zemin hazırlanacağı gibi ofisin kirli görünümü gözleri yoracaktır. Ayrıca kirli bir ofis insanın içindeki çalışma şevkini azaltacağından iş verimine de negatif etki edecektir. Sonuçta düzensiz, kirli, her tarafı toz içerisinde ve dağınık bir ofiste kimsenin içinden çalışma isteği gelmez.

Ofis Temizliğinde Kurallar

Ofislerin hijyenik ve düzenli olması aslında o kadar da zor bir iş değildir. Birkaç hususa dikkat edilerek nezih bir ofis ortamında şevkle görev yapılabilir. Görev yapılan ofisin pratik yollardan temizlenmesinde her personelin üstüne düşen sorumluluklar olduğunun unutulmaması gerekir.

Her personel kendi alanını temiz tutmalıdır. Mesela her personel, çalışma masasının üzerindeki evrakları düzenlemeli ve gereksiz dosyaları dolaba kaldırmalıdır. Ofisin düzenli ve tertipli olmasında masaüstünde düzenin sağlanması en önemli adımlardan biridir. Yine çay, kahve gibi içeceklerin boşları masada asla bırakılmamalıdır. Ofisteki masanızın dağınık ve karmaşık olması hem sizin, hem de çalışma arkadaşlarınızın çalışma şevkini kıracak ve iş verimini düşürecektir.

Ofis ortamının ferah olması için ofisin içerisinin düzenli olarak havalandırılması ihmal edilmemelidir. Ayrıca ofisin havalandırılmalarındaki filtrelerin düzenli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Eğer ofisi havalandırma sistemi yoksa pencereler açılarak ofis ortamı mutlaka havalandırılmalıdır. Ofis ortamının havadar olması temiz nefes almanızı sağlayacak ve sağlığınızı koruyacaktır.

Ofiste temizlik işleriyle görevlendirilmiş bir personel yoksa her personelin kendi bardak ve fincanını mutlaka yıkaması gerekir. Yine çöp bidonları günlük olarak boşaltılmalıdır. Ofisin mutfağının temiz olması sağlıklı bir ofis ortamı için olmazsa olmazdır.

Ofis temizliğinde önem verilmesi gereken diğer bir alanda tuvalettir. Hatta tuvalet temizliği kesinlikle ihmal edilmemelidir. Görgü ve temizlik kurallarına kesinlikle uyulmalıdır. Ofiste temizlik işleriyle uğraşan bir personel yoksa ofiste görev yapan personeller, tuvalet temizliği için kendi aralarında bir liste mutlaka yapmalıdır.

Bu kurallara dikkat edildiğinde temiz, nezih ve havadar bir ofis ortamında çalışma şevkinizin ve veriminizin arttığını sizde fark edeceksiniz.

Ofis Temizliği İçin Neler Yapılabilir?

Dağınık ve karmaşık bir ofis yerine düzenli ve hijyenik bir ofis ortamında çalışmak için ‘Ofis temizliği için neler yapılabilir?’ sorusunun her toplantıda masaya yatırılması gerekir. Şimdi sizlere ipucu olabilecek birkaç hususu paylaşalım.

0fiste ellerin düzenli olarak temas edebileceği her yer, günlük en az bir defa temizlenerek hijyeni sağlanmalıdır. Örneğin herkesin kendi masasını sterilize etmesi için her personele alkollü mendi temin edilebilir ve gün sonunda da bu mendillerin kullanılıp kullanılmadığı kontrol edilebilir.

Ofis ortamında bakterilerin yayılmasını engelleyerek personelin zihnindeki soru işaretlerini yok etmek için ofis giriş ve çıkışlarına el temizleme istasyonları kurulabilir ve bu istasyonların kullanımı mecburi tutulabilir.

Ofiste temizlik işlerini zorlaştıran, tozları çektiği için potansiyel tetikleyici olan, karmaşık görüntüsüyle gözü yoran kabloların düzenli tutulması ve bunun için gerekli denetimlerin düzenli yapılması gerekir.

Ofis temizliğinin yapılmasının sadece profesyonel temizleyiciler tarafından yapılması beklenmemeli, ofisteki mutfak ve tuvalet gibi alanların, ofis ekipmanları ve döşemelerinin günlük temizliği için personel bir liste oluşturmalı ve bu liste dahilinde günlük temizlik mutlaka yapılmalıdır.

Çöpler düzenli olarak kontrol edilmeli ve dolduğu zaman ihmal edilmeden derhal boşaltılmalıdır. Her ofis çalışanı kendisine ait çöp kutusunu ofis ortak çöp kutularına götürmekten sorumlu olmalıdır.

Ofisteki kutu ve ambalajlar hiç bekletilmeden doğru bir şekilde yok edilmelidir. Aksi takdirde hem hijyeni bozacak, hem de yangın tehlikesi doğuracaktır.

Ofiste görev yapanların gün içerisinde tükettiği gıdalar, ofisteki bakteri yayılımının ve karmaşanın temel nedenidir. Bu nedenle ofiste her tarafta yemek yenilmemeli ve belirli yemek alanları belirlenmelidir. Personelin görev yaptığı alanda yemek yemesinden başka çare yoksa kişisel temizliğine dikkat ettiğinden kesinlikle emin olmak gerekiyor.

İzmir Uçanlar Temizlik Hizmetleri olarak profesyonel kadromuz, kalitemiz ve en önemlisi yılların tecrübesiyle ofis temizliğinde iddialıyız. Arayın profesyonel ellerle ofisleriniz pırıl pırıl olsun. Çalışanlarınız böyle bir ortamda çalışmaktan mutlu, müşterileriniz ofisinizden ayrılırken memnun ayrılsın. İzmir’de ofis temizliği yapan en köklü şirketlerden biri olan firmamızdan gerek bilgi almak, gerekse fiyat alabilmek için 0(232) 348 72 90 No’lu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Önceki İçerikİzmir Ev Temizliği
Sonraki İçerikİzmir Temizlik Şirketi