Koku Giderme Temizliği

Koku Giderme Temizliği

Yaşam alanlarında oluşan kötü kokuların birçok nedeni vardır. Yaşam alanlarına sinmiş sigara kokusu, banyo ve tuvaletlerin gider borularından gelen kokular, rutubet kokusu, boya kokuları, yangın kokusu, hayvan kokusu, balık kokuları, yağ kokuları, alkol kokusu, hayvan kokusu, kömür kokusu, çöplük kokusu, yemek kokusu, çeşitli döşeme ve halı kokusu, hastane kokusu yaşam alanlarımızdaki kokuların başlıcalarıdır. Bizler, izmir temizlik şirketleri arasında en tecrübeli firmalardan birisi olarak verdiğimiz hizmet ile; uygun dezenfeksiyon ve koku giderme temizliği ile yaşam alanlarımızda oluşan bu kokulardan kurtulmak mümkündür.

Yaşam alanlarında kokuları gidermek için en sık kullanılan yöntem ortamı havalandırmak veya oda parfümü kullanmaktır fakat ortamdaki kötü kokuların kaynağını ortadan kaldırmadıktan sonra yaşam alanlarındaki kötü kokulardan kurtulmak mümkün değildir. Kullanılan klasik yöntemler sadece geçici bir çözümdür.

Özellikle son zamanlarda gittikçe artan hava kirliliği insan sağlığını doğrudan etkileyen bir durumdur. Buna paralel olarak İç mekân hava kirliliği de aslında yaşam alanlarında insanların sağlığını olumsuz etkileyen bir faktördür. Şehir yaşamında insanların büyük bir bölümünün iç mekanlarda çok üzün süre vakit geçirdiği göz önünde bulundurulursa bu mekanlardaki hijyen ve dezenfeksiyonun da önemi anlaşılmaktadır. İç mekânlardaki hava kalitesinin iyi olması ortamda yayılabilecek mikropların ve bu mikropların neden olduğu hastalıkların önüne geçmektedir. Yaşam alanlarını bu kirlilikten kurtarmak için çeşitli kimyasallarla yapılan temizlik ve kullanılan parfümler bu sorunu ortadan kaldırmaz hatta yaşam alanlarında kirliliğe neden olur. Bu problemi ortadan kaldırmanın en iyi yolu problemin kaynağını ortadan kaldırmaktır.

izmir koku giderme temizliği

izmir koku giderme temizliği

İç mekânlardaki hava kirliliği ve kötü kokulara sebep olan yaşam alanlarının gözle görülmeyen yerlerine yerleşmiş bakteriler sağlık açısından da tehdit oluşturmaktadır. Bu durum özellikle yaşlı ve çocukların sağlığını olumsuz etkilemektedir. Kronik alerji ve astım hastaları da bu durumdan fazlasıyla etkilenmektedir. İzmir ev temizliği hizmetimize de göz atmanızı öneririz.

Günümüzde yaşam alanlarımızın dezenfeksiyonunda sıkça tercih edilen ozon gazı temizliği ile iç mekânlarda oluşan kötü kokulardan kurtulmak mümkündür. Günlük temizlikte bu kokulardan kısa süreliğine kurtulmak mümkündür. Ancak kokuların kaynağını ortadan kaldırmadan bu kokulardan tamamen kurtulmak mümkün değildir. Ozon gazı, kullanılan kimyasal temizlik malzemelerin ortadan kaldıramadığı ve ulaşamadığı mikroorganizmaları da ortadan kaldırarak ortamdaki kötü kokuların kaynağını da ortadan kaldırmaktadır.

Ozon gazı bilinen en kuvvetli dezenfeksiyondur. Ortamda bulunan mikrop bakteri küf ve mikroorganizmaları ortadan kaldırır. Çok iyi bir şekilde dezenfeksiyon yaptığı gibi kokuya neden olan mikroorganizmaları da ortamdan tamamen kaldırdığı için kötü kokuları da yok eder. İç mekânlardaki hava kirliliğini de ortadan kaldırarak soluduğumuz havanın da kalitesini arttırır. Ayrıca doğal bir gaz olduğu için temizlik işleminde kullanılan diğer kimyasal maddeler gibi kalıntı bırakmaz, çevreye zarar vermez, insan sağlığını olumsuz etkilemez. Ozon gazı ile dezenfeksiyon tuvalet ve banyolarda oluşan kokularda, otel odalarında, ofislerde, hastanelerde, yangın sonrası oluşan karbon monoksit kokularının giderilmesinde, arıtma tesislerinde oluşan kokularda, sigara, alkol, boya kokuları gibi insanları rahatsız eden yaşam alanlarına yerleşmiş bütün kokuların ortadan kaldırılmasında güvenle kullanılan bir dezenfeksiyon yöntemidir.

Ozonla gazı ile yapılan koku giderme temizliğinden sonra ortama yerleşmiş kötü kokular çok kısa sürede ortamdan yok olmakta ve bu kokuların ortama tekrardan yayılması mümkün olmamaktadır.  Çünkü ozon gazı ile yapılan koku giderme işleminden sonra yaşam alanlarındaki bakteriler tamamen yok olmaktadır. Dolayısıyla kokuya neden olan bakteriler ortadan kalktığı için kötü kokular uzun bir süre oluşamaz. Ayrıca rutubetten kaynaklanan kokuların giderilmesi için de ozon gazı kullanılmaktadır. Alerji, astım, bronşit gibi rahatsızlığa sahip olan insanların da sıkça ve düzenli olarak başvurduğu bir yöntemdir.

Ozon gazı ile yaşam alanlarında oluşan kötü kokulardan kökten kurtulmak ve ortamdaki havanın da tamamen değişmesini sağlamak mümkündür. Ev ve iş yerlerindeki mobilyalar da dahil yaşam alanlarının her yerinde ozon gazı ile dezenfeksiyon uygulanabilir.