Temizlik Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Temizlik Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Günümüzde insanların her türlü ihtiyaçlarında olduğu gibi temizlik ihtiyaçlarında da çeşitli değişiklikler olmuştur. Hem daha hijyenik bir ortamda yaşamak, çalışmak hem de sevdiklerine daha fazla zaman ayırabilmek ve daha birçok sebep adına insanlar, temizlik ihtiyacını karşılamak için temizlik şirketlerinden profesyonel destek hizmeti almak istemektedirler. Kurumsal olan izmir temizlik şirketleri de insanların temizlik ile ilgili tüm ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına tüm detaylara dikkat etmeye,  özverili, titiz bir temizlik anlayışına sahip olmaya gayret sarf etmektedirler.

Temizlik şirketleri insanların her türlü yaşam alanındaki temizlik işlerini organize etmek için çalışan firmalardır. Ev temizliği, ofis ve işyeri temizliği, hastane temizliği, okul temizliği, fabrika temizliği, villa & yazlık temizliği gibi alanlarda temizlik şirketleri faaliyet göstermektedirler. Tüm bu alanlardaki temizlik işlerini profesyonel kadrosu ile yapan temizlik şirketleri; yoğun çalışan, sağlık sorunları olan ya da daha temiz bir ortamda yaşamak isteyen tüm müşterilerine emek ve zaman tasarrufu sağlamaktadırlar.

Peki, temizlik hizmeti her yerden alınabilir mi? Temizlik şirketine karar verilirken nelere dikkat edilmeli? Gelin şimdi hep birlikte bu sorularınıza cevap arayalım…

Temizlik Şirketlerinden Hizmet Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Güvenilir Olmalı

Her yerde olduğu gibi güven duymak temizlik hizmetini alırken de çok önemli bir konudur. Özellikle ev temizliği, ofis temizliği, villa & yazlık temizliği gibi alanlar özel yaşam alanlarınızı kapsadığı için firmanın güvenilir olması daha hassas bir konu haline gelmektedir. Güvenilir temizlik şirketinin kurumsal çalışma prensibine sahip olması gerekmektedir. Kurumsal olup olmadığını anlamanın en kolay ve pratik yolu internet sitesinin olup olmamasıdır. Kurumsal şirketlerin internet sitesinin olma şartı vardır. Bunun dışında internet sitesindeki içeriklerin okunması, çelişkili ifadelerin araştırılması ile de firmanın güvenilirliği görülebilir.

Profesyonel Hizmet Vermeli

Diğer büyük şehirlerde olduğu gibi İzmir’ de temizlik şirketlerinin sayıca fazla olması bu firmalar arasından seçim yapılmasını daha da zorlaştırmaktadır. İşini doğru bir şeklide yapan temizlik şirketi bulmak hiç de kolay değildir. Dikkat edilmesi gereken ilk adım şirketin kurumsal olup olmadığıdır. Çünkü kurumsallık beraberinde profesyonelliği de getireceği için her sektörde olduğu gibi temizlik sektöründe de çok önemlidir. Profesyonel hizmet veren firmalar tüm kalite belgelerine sahip, çalışanlarının eğitimine önem veren ve personelin özlük haklarına sahip çıkarak yasal çalışma prosedürünü uygulamaktadır. Bu nedenle profesyonel hizmet veren kurumsal firmalar ile çalışmak sonuçtan memnun olmanızı sağlayacaktır.

Önce Kaliteye Önem Vermeli

Temizlik hizmeti alacağınız firma, çalışanın iş güvenliğine ve de kullandığı malzemelerin kalitesine önem vermelidir. Kaliteli bir temizlik şirketi kullandığı tüm malzeme, araç ve gereçlerde önce kaliteyi göz önünde bulundurur.

Doğru Malzeme Ve Araç Gereç Kullanmalı

Temizlik yaparken en büyük yardımcı ekipmanlar, deterjanlar ve kullanılan araç & gereçlerdir. Piyasada doğal içerikli ya da kimyasal içerikli birçok temizlik malzemesi bulunmaktadır. Bu nedenle temizlik şirketinin personelinin hangi ürünün hangi yüzeyde kullanılacağını çok iyi bilmesi gerekmektedir. Örneğin yangın sonrası temizlik, su baskını sonrası temizlik gibi alanlarda olduğu gibi farklı uygulamalar gerektiren yöntemlerin de temizlik şirketi elemanları tarafından doğru bir şekilde uygulanması önemlidir.

İşinde Uzman Personel İle Çalışmalı

Temizlik şirketinin aynası çalıştırdığı personelleridir. Temizlik faaliyetlerini göğüsleyen firma personeli iş konusunda eğitimli ve yeterliklere sahip kişiler olmalıdır. Özellikle ev temizliği konusunda çalışan personellerin hem iletişim hem de titiz çalışma konusunda yetkin olmaları gerekmektedir.

Sağlam Referansları Olmalı

Bir firmanın daha önceki yaptığı işler yapacağı işler için çok önemli bir dayanaktır. Temizlik şirketleri arasında sağlam referanslara sahip olan firmaların seçimlerinizde öncelikli sırada yer alması iyi bir izlenim edinmeniz açısından çok önemli bir kriterdir. Özellikle bornova temizlik şirketi olarak bize aklınıza takılan ve merak ettiğiniz herşeyi sorabilirsiniz.

Müşteri Memnuniyetine Önem Vermeli

Müşterilerini memnun etmeyi öncelik haline getiren firmalar tercih edilmelidir. Müşteri haklarını bilen ve saygı gösteren temizlik şirketi ile çalışmak sizler için en sağlıklı ve en uygun karar olacaktır. Firma yetkilisi ile telefon ya da yüz yüze olan görüşmelerinizde, web sitesinde, internette müşteri yorumlarında firmanın müşterilerine karşı tutumunu çok rahat bir şekilde görebilir, izleyebilir ve seçiminizi buna göre yapabilirsiniz.