Apartman ve Bina Temizlik Hizmeti

izmir apartman bina temizlik firması
izmir apartman bina temizlik firması

Apartman ve binaların ortak yaşam alanları olmasından dolayı sağlıklı bir yaşam açısından apartman ve bina temizliğinin düzenli aralıklarla yapılması büyük önem taşımaktadır. Apartman ve bina temizliği yapılırken bazı apartman ve bina sakinleri yıkayarak temizlik yöntemini seçerken, bazı apartman ve bina sakinleri ise silerek temizlik yöntemini seçmektedir. Asansörü bulunan apartman ve binalarda yıkanarak temizlik yapılıyorsa asansör boşluğuna su gitmemesine çok dikkat edilmelidir. Çünkü asansör boşluğunda zamanla su birikmekte ve bu da apartman ve bina içerisinde kötü kokuya neden olmaktadır.

Apartman ve Binaların Düzenli Aralıklarla İlaçlaması Yapılır

Uçanlar temizlik şirketi, apartman ve bina temizliğinde sadece silme ve yıkama işlemleriyle sınırlı kalmamakta düzenli aralıklarla ilaçlama işlemi de yaparak apartman ve bina sakinlerinin sağlıklı bir yaşam sürmesine ciddi katkı sağlamaktadır. Apartman ve binalarda yapılan düzenli ilaçlama işlemleri özellikle böcek ve kemirgenlerin apartman ve binalarda barınmaması açısından büyük önem taşımaktadır. Ancak apartman ve bina sakinlerinin bazı davranışlarından dolayı da böcek ve kemirgen hayvanlar apartman ve binalarda barınabilmektedir. Her ne kadar apartman ve bina sakinlerinin her biri farklı kültür ve alışkanlıklara sahip olsa da kendi sağlıkları açısından bu duruma dikkat etmeleri hususunda Uçanlar temizlik şirketi tarafından apartman ve bina sakinleri apartman ve binalara asılan uyarı ilanları ile uyarılmaktadır.

Haşereler yaşamlarını genellikle kanalizasyon ve logarlarda sürdürse de apartman ve binalardaki tek bir kırıntı dahi onları önce apartmana ve binaya daha sonrada dairelerin içerisine sokabildiği için Uçanlar temizlik şirketi, apartman ve bina temizliğinde merdiven temizliğinin yanı sıra trabzan temizliğinden posta kutusu temizliğine ve kapı önü temizliğine kadar birçok alanın temizliğini yapmaktadır. Ayrıca ilaçlama yeterli yapılmadığı takdirde tuvalet, lavabo, küvet gibi nemli bölgelerden dairelerin içerisine sızabilecek haşere sayısı tahmin edilemeyecek kadar çok fazladır.

izmir apartman temizlik firmaları
izmir apartman temizlik firmaları

Apartman ve Bina Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar Nelerdir?

Apartman ve binalarda en fazla kullanılan alanlar merdivenler, trabzanlar, asansörler ve kapılardır. Uçanlar temizlik şirketi, apartman ve bina temizliği yaparken en fazla kullanılan bu alanların temizliğini büyük bir özenle yaptığı gibi camları da düzenli aralıklarla silerek hijyene gereken önemi vermektedir. Uçanlar temizlik, apartman ve bina temizliğinde önce süpürme işlemini yapmakta, daha sonra ilaçlama ve en sonunda da ıslak olarak paspaslama işlemlerini yapmaktadır.

Ayrıca apartman ve bina temizliğinde kaliteli ve kokulu deterjanları kullanmakta ve asansör varsa da güzel kokulu parfüm sıkmaktadır. Apartman ya da bina yıkanarak temizlenmişse de fazla suyu paspasla çekerek bina ve apartman sakinlerinin kayarak düşmemesi için gerekli tedbiri almaktadır.

Uçanlar Temizlik ve Dezenfeksiyon Hizmetleri

İnsanların sağlığını ciddi şekilde tehdit Covid-19 salgınından dolayı apartman ve binaların temizliğinin yanı sıra dezenfekte edilmesi de insan sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Uçanlar temizlik, apartman ve binalarda temizlik ve dezenfekte işlemlerine büyük bir önem vermekte ve bu sayede ortak kullanım alanlarında hijyen koşullarını sağlayarak apartman ve bina sakinlerinin sağlığına gereken önemi verir.

Apartman ve bina sakinleri talep ettiği takdirde personel temin ederek de gereken hizmeti verir. Uçanlar temizlik, apartman ve binaya temin ettiği personel sayesinde apartman ve binanın temizlik ve dezenfekte işlemlerini düzenli aralıklarla yaparak hijyen koşullarını sağlamaktadır. Bu hizmet ile kaba ve detaylı bütün temizlik işlemleri pandeminin gerektirdiği bütün koşullara göre yapılmaktadır. İzmir’de faaliyet gösteren Uçanlar temizlik şirketi, apartman ve bina sakinleri talep ettiği takdirde ilaçlama, dezenfeksiyon, temizlik gibi hizmetleri personel temin ederek yapmaktadır.

Temizlik ve Dezenfeksiyonun Faydaları Nelerdir?

Apartman ve binanın temizlik ve dezenfekte işlemlerinin bu alanda yetkili olan Uçanlar temizlik şirketi tarafından yapılması zamandan tasarruf sağlamaktadır.

Uçanlar temizlik şirketi, temizlik ve dezenfekte işlemlerine gereken önemi vererek yaptığı için apartman ve binada mikrop, virüs ve bakteri barınmasını engellemekte, eğer varsa da özellikle ilaçlama yöntemiyle hepsini öldürerek insanların sağlığını tehdit etmesinin önüne geçmektedir.

Uçanlar temizlik şirketi, apartman ve binada gerçekleştirdiği temizlik ve dezenfeksiyon işlemiyle apartman ve bina sakinlerinin beğenisini kazanarak onları aidatların verimli şekilde kullanıldığı yönünde düşünceye sevk etmektedir.

Uçanlar temizlik şirketi tarafından gerçekleştirilen dezenfekte işleminde tam koruma sağlanması için bitkisel ve antibakteriyel dezenfektanlar kullanılmaktadır.

Pre-buhar teknolojisi kullanılarak virüs ve bakterilerin tümü öldürüldüğü gibi Sağlık Bakanlığı tarafından onay verilen dezenfektan ürünleriyle dezenfekte işlemleri yapılmaktadır.

Uçanlar Temizlik Ortak Yaşam Alanlarını Profesyonel Olarak Temizler

Uçanlar temizlik şirketi, apartman ve bina sakinlerinin temizlik ve dezenfektan gereksinimine gereken hassasiyeti göstermekte ve bu alanda sunduğu profesyonel hizmet ile pandemi sürecinde önemi kat be kat artan temizlik ve dezenfektan hizmetleriyle apartman ve bina sakinlerinin sağlığını korumaktadır. Uçanlar temizlik şirketinin apartman ve bina temizliği ve düzeni konusunda verdiği hizmetler ise şöyledir;

 • Apartman ve binanın temizliğini planlar ve takibini düzenli olarak yapar.
 • Apartman ve bina temizliğine ve dezenfektesine gereken hassasiyeti göstererek apartman ve bina sakinlerine hizmet vermektedir.
 • Apartman ve binalardaki ortak yaşam alanlarının hijyeniyle yakından ilgilenmekte ve rutin yapılması gereken kontrolleri kesinlikle aksatmamaktadır.
 • Apartman ve binalara ait park ve bahçelerin temizliğini de yapmaktadır.
 • Apartman ve binalardaki bakım ve onarım işlemleriyle ilgilenmektedir.
 • Apartman ve binadaki estetik görünümü bozan unsurların kontrolünü yapmaktadır.
 • Temizlik, dezenfekte ve hijyene verdiği önemi apartman ve binanın güzel kokması içinde vermektedir.
 • Apartman ve binada bulunan cam, asansör, ayna ve merdiven trabzanlarının hijyenik kontrollerini düzenli olarak yapmaktadır.
 • Apartman ve binadaki ortak yaşam alanlarında yer alan asansör, merdiven, korkuluk, bina girişi ve ortak diğer alanların temizliğini detaylı olarak yapmakta ve hijyenik olmasını sağlamaktadır.
 • Apartman ve binanın temizlik koşullarını sürekli gözlemleyerek takip ederek ve planlayarak işini büyük bir özveriyle yapmakta ve memnuniyet esaslı çalışmaktadır.

Apartman ve Bina Temizlik Yönetmeliği Hakkında Genel Bilgiler

Apartmanlar ve binalar toplu olarak yaşanan yerler olduğundan dolayı ortak yaşam alanlarında temizlik ve hijyenin sağlanması özellikle Covid gibi salgın hastalıkların önlenmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Apartman ve binaların temizlik ve hijyeninden bu konu ile ilgili düzenlenen yönetmelikle yöneticiler sorumlu tutulmuştur. Apartman ve bina temizlik yönetmeliği, apartman ve binanın genel temizliğini, ilaçlanmasını, çöplerin toplanmasını ve daha birçok temizlik işlemlerini kapsamaktadır.

Apartman ve Bina Temizlik İşlemleri Neleri Kapsar?

 • Ortak yaşam alanlarının temizliğinin günlük olarak yapılmasını
 • Blokların temizliğinin günlük olarak yapılmasını
 • Çöplerin düzenli olarak toplanmasını
 • Otoparkların temizliğinin düzenli aralıklarla yapılmasını
 • Genel koruyucu temizliğin ve ilaçlamanın yapılmasını
 • Sert zeminlerin cilasının yapılmasını
 • Dış cephe cam temizliğinin yapılmasını
 • İnşaatın ardından genel ve detaylı temizliğin yapılmasını
 • Böcek ilaçlamanın düzenli aralıklarla yapılmasını
 • Baca temizliğinin düzenli olarak yapılmasını
 • Su deposu temizliğinin düzenli olarak yapılmasını
 • Apartman ve binaya ait bahçe ve havuz gibi sosyal alanların olması halinde bu alanların temizliğinin ve hijyeninin sağlanması içinde ayrı bir yönetim planı oluşturulmalıdır.

Bahçe Bakım Yönetim Planı

Apartman ve binaya ait bahçedeki bitkilerin sağlıklı olarak yetişebilmesi için bakımının ayda bir ya da iki kez düzenli olarak yapılması gerekir. Bahçe bakım hizmetlerinde planlama ise şu şekilde olmalıdır;

 • Bitkilerin ekilmesi
 • Çimlerin biçilmesi
 • Bitkilerin budanması
 • Bitkilerin ve çimenlerin sulanması
 • Bitkilerin ilaçlanması
 • Bitkilerin gübrelenmesi
 • Bitkilerin tanzim ve düzenlemesinin yapılması

Havuz Bakım Yönetim Planı

Havuz bakımında temizlik ve hijyen işleminin yanlış ya da eksik yapılması halinde havuzlar mikrop ve bakteri yuvası haline geleceğinden sağlığı ciddi şekilde tehdit edecektir. Böyle bir duruma mahal vermemek için havuz bakım yönetim planı şu şekilde olmalıdır;

 • Filtrasyon sistemi düzenli olarak kontrol edilmelidir.
 • Filtrasyon pompasının temizliği düzenli olarak yapılmalıdır.
 • Havuzun dip temizliği düzenli olarak yapılmalıdır.
 • Havuzun yüzeyi düzenli olarak temizlenmelidir.
 • Savak kanalları düzenli olarak temizlenmelidir.
 • Tesisat düzenli aralıklarla kontrol edilmelidir.
 • Havuz suyunun kimyasal değerleri ölçülmelidir.
 • Havuz suyu kimyasalları havuz suyuna eklenmelidir.

Apartman ve Bina Temizliği Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Apartman ve bina temizlik işlemi için Uçanlar temizlik şirketine başvurulduğu zaman fiyat belirlemesinde temizlik işleminin haftalık veya aylık yapılıp yapılmayacağının yanı sıra temizlik ekibinde kaç kişinin çalışacağı da etkili olmaktadır. Temizlik ekibinde çalışacak kişi sayısını apartman ve binanın büyüklüğü ile yapılacak işin niteliği belirlemektedir. Temizlik ekibinde genellikle 1 ila 3 kişi arasında personel yer alır. Uçanlar temizlik şirketi temizlik işleminde aşağıdaki adımları uygular;

 • Merdiven, asansör, trabzanlardaki tozlar, kapı önü temizliği, içeriğinde zararlı kimyasal barındırmayan kaliteli temizlik deterjanları ile yapılmaktadır.
 • Apartman ve binadaki bütün dairelerin kapı ve kapı pervazları silinir.
 • Apartman ve binadaki dış kapı ve dış kapıdaki korkulukların tozları silinir.
 • Apartman ve bina kapısına yapıştırılan reklam kağıtları, çizmeyen jiletlerle kazınarak iz kalmayacak şekilde temizlenir.
 • Posta kutularının, su sayacı ve elektrik gösterge kutuları silinerek temizlenir.
 • Tavandaki örümcek ağları alınır, kapı girişlerindeki çöpler toplanır.
Önceki İçerikDüzenli ve Sürekli Ofis Temizliği Hizmeti
Sonraki İçerikStore Perde Temizliği