AVM Temizlik Hizmeti

izmir avm temizlik firmaları
izmir avm temizlik firmaları

AVM’nin temiz ve hijyenik koşullarda hizmet vermesi tüm AVM işletmecilerinin en temel görevidir. Günümüzde AVM küçük ya da büyükşehir fark etmeksizin her şehirde bulunmaktadır. Hatta şehirler için AVM’ler zorunludur da denilebilir. İnsanlar, alışveriş başta olmak üzere birçok nedenden ötürü AVM’lerde uzun süre vakit geçirebilmektedir. Bu nedenle de toplum sağlığı açısından AVM’lerin temiz ve hijyenik koşullarda hizmet vermesi büyük önem taşımaktadır. AVM işletmecileri, AVM temizliğinin nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgi edinmek, kaliteli ve güvenilir bir AVM temizlik hizmeti almak için Uçanlar temizlik şirketi ile iletişime geçmelidir.

AVM işletmecileri, AVM’nin temiz ve hijyenik koşullarda hizmet vermesi için temizlik firmalarıyla anlaşarak çalışmayı tercih etmelidir. AVM temizlik hizmeti veren firmalar, AVM içerisinde hizmet veren mağazaların temizliğini de yaparlar. Bazen de mağazalarda görev yapan personeller tarafından küçük çaplı mağaza temizliği yapılmaktadır.

AVM Nedir?

Günümüz koşullarında insanların ihtiyaçlarını karşılamak için yaptığı tüketimler alışveriş kavramı altında toplanmaktadır. Şehirlerde yaşamını sürdüren insanların sosyal açıdan tüketici olarak yeniden biçimlenmesiyle birlikte toplu alışveriş merkezleri olan AVM’ler doğmuştur.

21.Yüzyılın gözde alışveriş merkezleri olan AVM’ler, tüketicilerin her türlü ihtiyacının karşılanmasını hedeflemektedir. Metropol şehirlerdeki market, süpermarket, hipermarket gibi alışverişte çığır açan yatırım süreçleriyle günümüzdeki AVM’lerin temelleri atılmış ve tüketici, AVM’lerde alışveriş yapmaya hazır hale getirilmiştir. Tüketicinin marjinal doyum noktasının sürekli değişmesine neden olan keskin rekabet ortamının bir sonucu olan daha iyi ürün ve hizmet yarışı ise yeni ihtiyaçları beraberinde getirmiştir.

Tüketicilerin alışveriş ihtiyaçlarını organize bir şekilde çözümlemeyi hedefleyen AVM’ler, günümüzdeki şehir yaşantısının vazgeçilmez bir parçasıdır. İnsanların vakit geçirmek, alışveriş yapmak, eğlenmek gibi amaçlarla gün içerisinde ziyaret ettiği AVM’lerin etkili bir şekilde yönetilmesi oldukça önemlidir. İnsanların en sık ziyaret ettiği mekanlar arasında yer alan AVM’lerin iç mekan temizliğinin yanı sıra bu devasa merkezlerde hizmet veren mağazaların temizliğinin de önemi insan sağlığı açısından şüphe götürmez. AVM’yi ziyaret eden müşterilerinde AVM’nin temizliğinin yeterli olup olmadığını düşünmesi son derece normaldir.

AVM’lerde İç Mekan Temizliği Nasıl Yapılır?

AVM’lerde kaliteli ve güvenilir bir temizliğin nasıl yapılması gerektiği AVM yöneticilerinin zihinlerini sürekli meşgul etmektedir. AVM’lerin iç kısımlarında hizmet veren mağazaların dış kısmında kalan ortak kullanım alanlarının temizliğini AVM yöneticilerinin anlaştığı bir temizlik firması yapmaktadır. AVM’lerde zemin karolarla kaplı olduğu için temizlik yapılırken zemin kayganlaşmaktadır. Bu nedenle kaygan zemin uyarı levhaları gerekli yerlere konularak müşterilerin güvenliği sağlanmalıdır. Zemin temizlenmesine uygun makineler kullanılarak zeminin yüzey kısımları derinlemesine temizlenmelidir. Makineyle yapılan temizliğin bitmesinden sonra temizlenen alan kaliteli ve kokulu temizlik ürünleriyle düzgün ve dikkatli bir şekilde silinmeli ve kurulama işlemi yapılmalıdır. Bu işlemlerin tamamlanmasından sonra zeminin tam olarak kuruması için uyarı levhaları bir süre daha bekletilmeli ve zeminin tam olarak kuruduğundan emin olunduktan sonra uyarı levhaları kaldırılarak temizlenen bölge yeniden müşterilerin hizmetine açılmalıdır. Zeminin temizliğinde AVM temizlik arabası kullanılır. Ayrıca genel AVM temizliği, müşterilerin rahatsız olmaması için AVM’nin kapalı olduğu saatlerde yapılmalıdır. AVM’lerde ki ortak kullanım alanlarının yanı sıra mağazalarda da temizlik hizmeti mağaza kapandıktan sonra ya da açılmadan önce yapılmalıdır. AVM hizmet verdiği esnada yaşanması muhtemel anlık kirlenmelere anında müdahale edebilmek için hızlı temizlik hizmeti de verilmelidir.

izmir avm temizliği firması
izmir avm temizliği firması

AVM’lerde ki merdiven korkuluklarının ve asansör içlerinin temizliği de sağlık açısından büyük önem taşımaktadır. İnsanlar, merdiven korkuluklarına elleriyle sürekli temas ettiği için merdiven korkulukları hastalıkların yayılma noktası haline gelebilir. Bu nedenle merdiven korkuluklarının ve asansör içlerinin temizliği dikkatli ve özenli bir şekilde çok sık aralıklarla yapılmalı ve gerekli kontrollerden geçirilmelidir. Ayrıca asansörler camsa yüzeyleri leke kalmayacak şekilde dikkatlice silinmelidir.

AVM’lerde ortak alan temizliği içerisinde bulunan bacaların düzenli olarak temizlenmesi de oldukça önemlidir. Baca temizliği her ne kadar dış mekan temizliği içerisinde gösterilse de iç mekan temizliği içerisinde de gösterilmektedir. AVM’lerin dış cephelerinin temizlenmesi oldukça zor bir işlem olsa da Uçanlar temizlik şirketi bunun üstesinden rahatlıkla gelmektedir.

AVM’lerin Temiz ve Hijyenik Olması Neden Önemlidir?

Sosyal alanlar içerisinde en kalabalık olan yerlerin başını AVM’ler çekmektedir. AVM’leri her yaş grubundan insan ziyaret etmektedir. AVM’ler alışveriş merkezi olmasının yanı sıra yaşam alanlarıdır. AVM’lere çocuklar, bebekler ve yaşlılarda geldiği için temizliğin kesinlikle ihmal edilmemesi gerekir. AVM’lerde tuvaletlerin düzenli ve sık aralıklarla temizlenerek hijyenik olmasının sağlanmasına ayrı bir önem verilmelidir.

AVM temizlik hizmeti veren Uçanlar temizlik şirketi, AVM temizliğinde görev alacak personeli belli kriterlere göre belirlemekte ve onlara haklarını sağlamakta, temizlik planını yapmakta, temizlik işlemlerini kontrollü bir şekilde denetlemekte, AVM’lerin temiz ve hijyenik bir ortamda hizmet vermesine büyük önem vermektedir.

alışveriş merkezi temizlik şirketleri izmir
alışveriş merkezi temizlik şirketleri izmir

AVM Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Günün neredeyse her saatinde hareketli ve yoğun olan AVM’lerin temizliğinde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar ve püf noktalar vardır.

Öncelikle AVM temizliğinin önceden belirlenen bir plan dahilinde yapılması gerekir.

AVM temizliği esnasında müşterilerin rahatsız edilmemesi ve rutin akışta herhangi bir aksaklığa mahal verilmemesi de önemlidir.

AVM’lerde yemek hizmeti verilen alanların temizliği de oldukça önemlidir. Yemek döküntüleri ve kırıntıları kesinlikle ortada bırakılmamalı ve masalar temiz tutulmalıdır. Yemek yerlerinin temizliği sağlık açısından en önemli yerlerin başında gelmektedir.

AVM’lerde hastalığın en fazla yayıldığı alanlardan biri olan tuvaletlerde sık aralıklarla temizlenmelidir. Ayrıca aile odaları ve bebek bakım alanlarının temizliği de önemlidir. Ortak kullanılan tuvaletlerin temiz ve hijyenik olup olmadığı sık aralıklarla kontrol edilmeli ve çöpler boşaltılmalıdır. AVM’lerde tuvalet temizliğinin kesinlikle ihmal edilmemesi gerekir.

AVM’lerde zemin temizliği yapılırken leke kalmamasına çok dikkat edilmelidir. Çünkü zeminde kalan lekeler, genel temizlik görünümüne zarar verecektir. Yine zemin kesinlikle ıslak bırakılmamalıdır. Çünkü kaygan zeminlerde müşterilerin düşme ihtimali oldukça yüksek olduğundan bunun engellenmesi için zeminin kuru olduğundan iyice emin olunmalıdır.

AVM’lerde dış cephe cam temizliği ve mağazalardaki vitrin temizliği de müşteri memnuniyetini artıracağı ve ortamda temiz ve hijyenik bir görünüm sağlayacağı için önemlidir.

Önceki İçerikSite Temizlik Hizmeti
Sonraki İçerikİzmir’de Uçanlar Temizlik ile Apartman ve Bina Yönetimi