Site Temizlik Hizmeti

izmir site temizlik firması
izmir site temizlik firması

Sitelerdeki ortak yaşam alanlarının belli hijyen seviyelerine göre temizliğinin ve bakımının yapılması sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmazdır. Site temizlik işlemlerinde temel faktörler merdivenlerin ve merdiven trabzanlarının temizliği, çöplerin toplanması ve ıslak paspas atılmasıdır.

izmir temizlik şirketi

Uçanlar temizlik şirketi için site temizlik işleminde öncelik ortak yaşam alanlarının, bahçenin ve havuzların periyodik bakımının yapılmasıdır. Daha sonrasında ise insan sağlığı için tehdit oluşturan organizmaların üreyebileceği ortamların yok edilmesi amaçlanır. En sonunda da özel ortak yaşam alanlarının kırmızı, mavi ve sarı hijyen seviyelerine göre temizliği yapılır. Temizliğin ve hijyenin sürekli olmasına dikkat edilir.

Uçanlar Profesyonel Site Temizlik Hizmetleri Neleri Kapsar?

Sitedeki dairelerden çöpler günlük olarak toplanır.

Ortak yaşam alanlarındaki çöpler toplanırken cam, kağıt, pil, teneke gibi malzemeler ayrı toplanarak tasnif edilir.

Çöp konteynırları ve bu konteynırların bulunduğu alanlar temizlenir.

Ortak yaşam alanlarında yer alan asansörler, posta kutuları, merdiven hacimleri, asansör makine daireleri, bodrum, giriş kısımları, sığınaklar, kat depo alanları, otoparklar, yağmur giderleri, çocuk oyun alanları, genel dinlenme sahaları, yürüyüş yolları, havuzlar, spor sahaları, banklar, yeşil alanlar, peyzaj alanları, çöp kutuları, yönetim binası ve müştemilatı hijyen kurallarına uygun olarak temizlenir.

Yeşil alanların sulaması düzenli olarak yapılır.

Çimler düzenli olarak biçilir.

Yabani otlar ayıklanır ve ağaçlar budanır.

Su deposu ve baca temizliği yapılır.

Mevsimlik çiçekler, bitkiler dikilir ve gübreleme işlemi yapılır.

Zirai mücadele yapılır.

Karasinek, sivrisinek, fare, böcek gibi haşerelerle mücadele edilir.

Site Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Günümüzde insanların toplu yaşam alanları içerisinde yer alan siteler birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Ancak sağlıklı yaşam açısından sitelerin temizliği ve hijyenin sağlanması da büyük önem taşımaktadır. Bu da sitelerin temizliğinin düzenli ve profesyonel şirketler tarafından yapılmasına bağlıdır.

Sitelerin en önemli sorunları arasında temizlik ve hijyen başı çekmektedir. Sitelerde yer alan binalara zararlı haşere ve kemirgenlerin girmesinin engellenmesi, temizliğin düzenli olarak yapılması ve ilaçlamanın düzenli aralıklarla yapılması gerekir. Sitelerin temizliği dışarıdan bakıldığı zaman çok basit gibi görünse de Uçanlar temizlik şirketi işini büyük bir ciddiyetle en detaylı şekilde yapmaktadır. Site temizliği denilince sadece sitelerde yer alan binalardaki merdivenlerin temizliği akla gelmemelidir. Merdivenlerin yanı sıra merdiven trabzanlarının, posta kutularının, asansör içinin, binaların önünün ve otoparkların temizliğinin düzenli yapılması sağlığın korunması açısından bir hayli önemlidir.

Logar ve kanalizasyonda yaşayan haşereler, bir yolunu bularak önce sitelerdeki binalara, daha sonrada dairelerin içlerine kadar girmektedirler. Özellikle lavabo delikleri gibi nemli ortamlardan dairelerin içine sızmaktadırlar. Hatta tek bir kırıntı dahi haşerelerin binaya girmesine neden olabileceğinden merdiven gibi yerlerin temizliğinin düzenli yapılmasını daha önemli hale getirmektedir.

Sitede yaşayanların en sık kullandığı alanlardan biri olan merdivenlerin temizliğinin özenli ve dikkatli bir şekilde yapılması haşereleri binadan uzak tuttuğu gibi çeşitli zararlı organizmaların ürememesi açısından da önemlidir. Merdiven temizliği denilince akla sadece merdivenlerin silinip süpürülmesi gelmemelidir. Merdiven temizliği, merdiven boşluğu arasına girmiş olan her türlü pisliğin ve merdiven altlarının temizlenmesini, kapıların, camların, asansör içinin ve asansör dış kapılarının temizliğini de kapsamaktadır. Site içerisinde yer alan binalarda hijyeni sağlamak için her açıdan çok dikkatli olunmalıdır.

Merdiven temizliği yapılırken öncelikle merdivenler toz kalkmaması için biraz ıslatılarak süpürüldükten sonra kirin en fazla biriktiği yerlerden biri olan trabzanlar temizlenmelidir. Ayrıca mikrobun en fazla barındığı yerlerin başında merdiven trabzanları gelmektedir. Temizliğin yapıldığı suyun düzenli olarak değiştirilmesi ve temizlikte kullanılan deterjanın içeriğinde kimyasal madde barındırmaya kaliteli ve güzel kokulu deterjan olması da oldukça önemlidir. Merdiven temizliği yapılırken özellikle yiyecek kırıntısı kalmaması için her noktaya özen gösterilmelidir. Asansörlerin iç kısmı detaylı olarak temizlenmeli ve güzel kokan bir parfümde sıkıldıktan sonra dış kapısının temizliği de özenle yapılmalıdır. Merdivenler süpürülmesinin ardından ıslak paspasla silinmelidir. Merdivenler yıkanarak temizlendiyse de bina sakinlerinin kayarak düşmemesi için fazla su kesinlikle çekilmelidir.

Site Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Birden fazla apartmanın bulunduğu ve dolayısıyla da daha fazla insanın yaşadığı yerlere site denilmektedir. Bu nedenle sitelerin temizliği normal bir apartmanın temizliği ile kıyaslandığı zaman daha ayrıntılıdır. Çünkü apartmanların içinin yanı sıra site içerisinde yer alan yeşil alanların, otoparkların, çöp konteynırlarının ve bu konteynırların bulunduğu mahallinde temizliği ve ilaçlaması düzenli olarak yapılmalıdır. Yine site içerisinde yer alan yüzme havuzları, süs havuzları, çocuk oyun alanları ile ortak gezi alanları da düzenli olarak temizlenmeli ve ilaçlanmalıdır.

Sitede Kaliteli Temizlik Nasıl Yapılır?

Site içerisinde birlikte yaşam süren komşular arasında yaşanan anlaşmazlıkların başında temizliğin kaliteli yapılmaması gelir. Örneğin merdivenler kaliteli bir şekilde temizlenmeyebilir, asansörlerin temizliği yapılmayabilir ya da bina içerisindeki camlar silinmeyebilir. Oysa sağlıklı bir yaşam için temizliğin kaliteli yapılması gerekir. Uçanlar temizlik şirketi, siteleri kaliteli bir şekilde temizleyerek hijyeni site sakinlerinin hayatına taşımaktadır.

Sitelerin kaliteli bir şekilde temizlenebilmesi için öncelikle bir plan dahilinde hareket edilmesi gerekir. Dairelerin dış kapılarının dış kısımları iyice temizlenmeli, posta kutularının tozları silinmeli ve merdiven trabzanlarının kir ve mikroplardan arındırılması için kaliteli deterjanlarla temizliğinin yapılması gerekir. Site içerisinde bulunan camlar güzelce ve iz kalmayacak şekilde silinmeli, yüzey kısımlar kaliteli ve güzel kokan deterjanlarla paspaslanmalıdır. Ayrıca merdiven temizliğine ayrı bir titizlik gösterilmelidir. Çünkü merdivenler sitede yaşayan insanların en fazla kullandığı yerler olduğu için site temizliğinin temel ölçütü merdiven temizliğidir.

Site Temizliğinde Neler İhmal Edilmemelidir?

Site temizliğinde en önemli problemlerden biri de kapı üstlerine ya da posta kutularına reklam etiketlerinin yapıştırılmasıdır. Site temizliği yapıldığı esnada bu reklam etiketlerinin iz kalmayacak şekilde iyice temizlenmesi gerekir. Yine elektrik, su ve doğalgaz sayaçlarının, yangın panosunun ve bunun gibi yerlerin temizliğinde oldukça titiz olunmalıdır. Siteye ait oyun parkı, bahçe gibi yerlerin olması halinde buraların temizliği yapılmalı, çimler düzenli aralıklarla biçilmeli, bitkiler budanmalı ve çöpleri boşaltılmalıdır. Site içerisinde bulunan binaların içinin güzel kokması için kokulu ve kaliteli deterjanlar tercih edilmeli veya parfüm sıkılmalıdır.

izmirde site bahçe bakımı temizlik firması
izmirde site bahçe bakımı temizlik firması

Tüm bunlardan da anlaşılıyor ki site temizliği hiç basit bir işlem olmamakla birlikte ince ayrıntı gerektiren bir temizlik işidir. Sitelerin temizliğinin periyodik olarak ihmal edilmeden yapılması hijyen ve sağlık içinde başlıca faktördür. Site temizliğinin düzenli olarak yapılması temiz ve ferah bir ortam sağlar.

Temizlik Firması Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Site temizliğinde istenilen temizliğin ve hijyenin sağlanması için Uçanlar temizlik şirketi ile iş birliği yapılmalıdır. Kalitesi, tecrübesi ve uygun fiyatlarıyla profesyonel temizlik hizmeti veren Uçanlar temizlik şirketi, site temizliğinde en iyi temizlik firması olarak bir adım öne çıkmaktadır.

Uçanlar temizlik şirketi, temizlik firması seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri şöyle sıralar;

Temizlik firması seçiminde seçilecek olan temizlik firmasının etkili temizlik imkanı sunup sunmadığı dikkate alınmalıdır.

Günümüzde çok sayıda temizlik firması faaliyet gösterse de bu temizlik firmalarının hepsi güvenilir olmadığı için en güvenilir temizlik firması seçilmelidir.

Temizlik firması seçiminde en doğru kararın verilmesinde müşteriler tarafından yapılan yorumların incelenmesi oldukça etkili olmaktadır. Böylelikle firma tarafından verilen temizlik hizmetinden müşterinin memnun olup olmadığı rahatlıkla anlaşılabilir.

Temizlik firması seçiminde temizlik firmalarının çalışma saatleri de en önemli kriterler arasında yer almaktadır. Çünkü temizlik firmasının belirlenen saatlerde temizlik hizmeti verememesi site halkının zorluk yaşamasına neden olabilir. Bunu engellemek içinde çalışma saatlerine uygun en etkili firma seçilmelidir. Ayrıca temizlik firmasının esnek çalışma saatlerine sahip olması da önemlidir. Bu önemden kaynaklı esnek çalışma saatlerine sahip firmalar piyasada birkaç adım ön plana çıkar.

Uçanlar Temizlik Şirketi Site Temizliğinde Neler Yapar?

Site gibi ortak yaşam alanlarının temiz ve hijyenik olması mikrop ve bakterilerin ürememesi açısından önemlidir. Uçanlar temizlik şirketi tarafından verilen kaliteli temizlik hizmeti sayesinde sitedeki ortak yaşam alanları hijyenik hale dönüşmektedir. Böylelikle site sakinleri, ortak yaşam alanlarında görmek istemediği olumsuz durumlarla da karşılaşmaz.

Uçanlar temizlik şirketi tarafından verilen temizlik hizmetinde yüksek kalite standartları geçerlidir. Bu nedenle de İzmir’de en iyi ve güvenilir temizlik firması Uçanlar temizlik şirketidir.

Site sakinlerine temizlik hizmeti verilirken bazı püf noktalara özellikle dikkat edilmektedir. Bu püf noktalardan biri kaliteli temizlik iken, diğeri ise kaliteli bir temizliğin olmazsa olmazı olan kaliteli temizlik malzemelerinin kullanılmasıdır. Uçanlar temizlik şirketi, temizlik esnasında bitkisel ve içeriğinde hiçbir kimyasal madde barındırmayan temizlik ürünlerini tercih etmektedir. Ayrıca geniş ekipman desteğiyle sitelerdeki ortak yaşam alanlarının temiz ve hijyenik olmasını desteklemektedir.

Uçanlar temizlik şirketi tarafından verilen temizlik hizmeti kesinlikle baştan savma yapılarak sadece ekonomik kazanç düşünülmez. Site sakinlerinin sağlığı da düşünülerek detaylı ve kusursuz bir temizlik hizmeti verilmektedir.

Sitelerde kaliteli ve güvenilir bir temizlik hizmeti, almak için Uçanlar temizlik şirketi ile irtibata geçilmesi yeterlidir.

Uçanlar temizlik şirketinden hizmet alan sitelerde ikamet eden sakinler, sunulan profesyonel temizlik hizmeti sayesinde temizliğin nasıl yapılması gerektiği şansını elde eder.

Uygun Fiyatlı Temizlik Hizmeti

Sitelerdeki ortak yaşam alanlarının temizliği ve hijyenik bir ortam için artık yüklü miktarlarda para harcamaya gerek yoktur. Beklentilerin karşılığını bulacağı uygun fiyatlı temizlik için Uçanlar temizlik şirketi tercih edilmelidir. Uçanlar temizlik şirketi tarafından sunulan temizlik hizmeti sayesinde üst düzey temizlik imkanına kavuşulacağı için ortak yaşam alanları eskisine kıyasla daha temiz ve hijyenik olacaktır.

Temizlik firmaları tarafından sunulan hizmetler birbirinden farklılık gösterdiği için temizlik firmalarının sabit bir fiyat listesiyle çalışması imkansızdır. Bu nedenle temizlik firması seçiminde en önemli kriterlerden birisi de kaliteli ve güvenilir temizliği ucuza satın almaktır. Temizlik firmaları tarafından verilen hizmetler değerlendirilirken en uygun firma tercih edilerek o firma ile çalışılmalıdır.

Uçanlar temizlik şirketi müşterilerini fiyat hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirmekte ve verdiği fiyata mutabık kalarak hizmet vermektedir.

Önceki İçerikAVM Yönetimi
Sonraki İçerikAVM Temizlik Hizmeti