Zemin Temizliği ve Cilalama

zemin cilalama temizlik şirketi izmir
zemin cilalama temizlik şirketi izmir

İzmir Zemin Temizliği ve Cilalama Hizmeti

Bütün yüzeylerde olduğu gibi ev, işyeri ve fabrika ve iş hanlarında sıkça kullanımdan dolayı oldukça yıpranmaktadır. Sürekli kullanım ve yetersiz bakım nedeniyle aşırı yıpranan özellikle mermer yüzeylerin temizliği ve cilalamasının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Bu nedenle özellikle mermer yüzeylerde zemin temizliği ve cilalama çok önemli bir temizlik hizmetidir. Uçanlar izmir temizlik şirketi bu konuda çok tecrübelidir.

zemin cilalama temizlik
zemin cilalama temizlik

Zemin temizliği ve cilalama temizlik hizmeti ile yüzeylerde mermerlerinin ilk günkü gibi olması ve daha uzun süre dayanaklı olması sağlanmaktadır. Dışardan hasar verici darbelere karşı korucu bir tabaka oluşturmak için mermer yüzeyi iyi temizlenmelidir. Uzman kadro ve son teknoloji ekipmanları ile Uçanlar Temizlik Şirketi olarak İzmir temizlik şirketleri arasında zemin temizliği ve cilalama alanında verdiğimiz hizmetler ile de fark yaratmaya devam ediyoruz. Uçanlar temizlik şirketi olarak zemin temizliği ve cilalama için kullandığımız malzemeler zemin yapısına zarar vermez. Aksine mermer zeminin görünümünü güzelleştirerek kullanım ömrünü uzatır. Mermer zemin temizliği ve cilalama işlemleri zemini daha dayanıklı hale getirerek dış etkenlere karşı koruduğu için mutlaka yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Neden Zemin Cilalama Yapılmalı

Uçanlar izmir temizlik şirketi olarak mermer, epoksi, pvc, mozaik, çini olmak üzere her türlü yüzeyde zemin temizliği ve cilalama hizmeti vermekteyiz. Neden zemin temizliği ve cilalama yapılmalı sorusunu örneklerle açıklayacak olursak; Örneğin evinize parke döşetiyorsunuz, parkeler cilasız kullanılırsa öncelikle göz zevki olarak eksiklik hissedersiniz. Daha önemlisi göz zevkinden de önce cilası yapılmamış bir zemin dış etkilere karşı da korumasız olur. Zemin temizliği ve cilalama işlemi yapılmamış her türlü zemin deforme olmaya çizilip hasar görmeye açık hale gelir. Ayrıca zemin temizliği ve cilalama işlemleri yapılarak zeminlerin gözenekleri doldurulur ve böylece kirlenmesi önlenmiş olur. Yüzeylere parlak bir görünüm kazandıran zemin temizleme ve cilalama işlemi ile daha hijyenik bir ortam yaratılmaktadır. Yüzeylerin kayganlığını azaltan , su ve aşınmadan etkilenmeyen zemin temizliği ve cilalama hizmetini Uçanlar Temizlik Şirketinden alarak pürüzsüz bir yüzeye kavuşarak hayal ettiğiniz  temizliğe ulaşabilirsiniz. Bu örneklerden yola çıkarak Uçanlar Temizlik Şirketi olarak kaliteli hizmet anlayışından ödün vermeden yapmakta olduğumuz zemin temizliği ve cilalama işleminin ne kadar gerekli olduğunu, hem zemin koruyuculuğunu üstlendiğini, ortamın hijyenini sağladığını hem de göz zevkine hitap eden ortamlar yaratmaya katkı sunduğunu söylemek isteriz.

Zemin Temizliği ve Cilalama Nasıl Yapılır?

Biliyoruz ki zemin temizliği ve bakımını yaptırmak isteyen müşterilerimizin aklında aynı soru vardır: Zemin temizliği ve cilalama nasıl yapılır? Bu soruya cevap olarak öncelikle belirtmeliyiz ki Uçanlar temizlik şirketi olarak zemin temizliği ve cilalama işlemi uzman ekibimiz tarafından yapılırken kalite belgeli cila ürünleri ve temizlik ekipmanları kullanılmaktadır. Zemin yapımında kullanılan granit, mermer, mozaik gibi malzemeler ne kadar muntazam olursa olsun zeminde küçük gözenekler kalır. Toz ve kirler bu gözeneklere yerleşir ve temizlik işlemlerini zorlaştırır. Uçanlar temizlik şirketi olarak zemin temizliği ve cilalama işlemleri sırasında yumuşak, sert, zemin cilası gibi cila tiplerini kullanmaktayız. Zemin temizliği ve cilalama hizmeti profesyonel ekiplerimiz tarafından belli bir sırada ve özenle yapılmaktadır.  Zemin temizliği ve cilalama işlemine geçmeden önce cilalama yapılacak yüzeyinde kir ve inşaat kalıntıları var ise öncelikle onların arındırılmış olması gerekmektedir. Aksi durumlarda cila istenilen performansı göstermez ve uygulanan zemin temizliği ve cilalama istenilen sonucu vermez. İlk defa uygulama yapılacak yüzeyler genel temizlik ürünüyle temizlenir ve ardından su ve deterjan kalıntısı kalmayacak şekilde iyice durulanır. Kenar süpürgeliklerin kimyasal ve sudan arındırılmış olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Cila uygulamasına başlarken uygulama yapılacak alanın tam aksi yönünden başlanması gerekmektedir. Cila uygulaması nemli mop ya da plastik mop ile sağdan sola-soldan sağa hiç boşluk kalmayacak şekilde hafifçe bastırarak yapılmalıdır. Cila uygulaması yapıldıktan sonra zemin kalınlığına, ortamın havalandırmasına ve mevsim sıcaklıklarına bağlı olarak değişmekle birlikte en az 4-5 saat kuruması için beklenmesi gerekmektedir. Zemin temizliği ve cilalama işlemi uygulamasından 24 saat sonra cila bakım makinesi ile cila sertleştirme işlemi yapılmalıdır. Dikkat edilmesi gereken önemli bir husus da cila uygulaması yapılan zemine ilk bir hafta boyunca temizlik malzemesi, deterjan gibi herhangi bir kimyasal ile bakım ve uygulama yapılmamasıdır. Zemin temizliği ve rutin bakımları haftada bir olacak şekilde ve cilaları yüzeyler için özel olarak üretilen temizlik maddeleri ile düzenli yapılmalıdır.  Cila yapılan zemin bakımı için cilalı yüzeylere uygun kimyasallar seçilmelidir. Aksi halde cilalı yüzeye uygun olmayan kimyasallar yüzeye zarar verebilir. Cilalı yüzeylerin haftalık bakımlarının yanı sıra, aylık ve 6 aylık bakımlarının da ihmal edilmeden yapılması gerekmektedir. Polimer PVC cila uygulanmış yüzeylerin aylık bakım en üst kata kir&cila sökücü ile temizlenmesi, durulanması ve kurulanması ile yapılmaktadır. İkinci aşamada  tekrar cila işlemi yapılmaktadır. Zemin temizliği ve cilalama hizmetinde 6 aylık bakımlar ise polimer cila içeriği ömrü ile doğru orantılı olarak yapılmalıdır. Zeminin deforme olma oranına, kullanım yoğunluğu ve sıklığına göre bu süre esnetilebilmektedir.

Uçanlar Temizlik Hizmetleri size bir telefon kadar yakın. Bilgi ve fiyat almak için 0232 348 72 90 numaralı telefondan irtibata geçebilirsiniz.